Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zmiany hormonalne w czasie ciąży

Zmiany hormonalne w czasie ciąży, zwłaszcza na początku, również mogą mieć duży wpływ na trądzik. Niektóre kobiety stwierdzają, że trądzik, który wcześniej zniknęły i mają idealną skórę, podczas gdy inne zauważają wyraźne pogorszenie trądziku; jednak badania dotyczące skóry w czasie ciąży są obecnie bardzo ograniczone, więc większość leków i produktów kosmetycznych nie jest do końca bezpieczna, chcielibyśmy więcej badań w tym wersecie, a ty, co myślisz?

W przypadku wyprysków trądzikowych pomocne są klasyczne roztwory przeciw wypryskom, a preparaty do stosowania miejscowego z nadtlenkiem benzoilu są uważane za bezpieczne, ale mogą powodować więcej podrażnień niż zwykle ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry, ale ogólnie kwas azelainowy jest uważany za bezpieczny przez cały okres ciąży.

Zamiast tego nie zaleca się stosowania kwasu glikolowego i salicylowego ze względu na ich światłoczułość i agresywność.

W każdym razie, jak już zaleciliśmy, zapytaj i pokaż swoją sytuację swojemu lekarzowi, a w konsekwencji powierz się dobrej kosmetyczce.Nie opalanie się to kolejny dobry ruch, ponieważ szkodliwe promienie UV i UVA nie dyskontują nawet kobiet w ciąży.

Ciąża zwiększa wrażliwość na słońce, dlatego produkty zawierające bardzo wysoki SPF są niezbędne!Ochrona przeciwsłoneczna to za mało i jesteś bezpieczny tylko wtedy, gdy połączysz ich częste używanie odzieży ochronnej.

  1. Teraz można je również znaleźć w sklepach z akcesoriami sportowymi w każdym mieście, więc pamiętaj, aby kupić je przed wyjazdem nad morze (jeśli możesz jechać).
  2. Ekspozycja na słońce może również powodować pokrzywkę, wysypkę i swędzenie, które powodują powstawanie czerwonych plam na skórze.
  3. Nie wspominając o tym, że odczuwanie ciepła w czasie ciąży jest na najwyższym poziomie, a uczucie przebywania w piekarniku gwarantowane!
  4. Lepiej pozostać w cieniu i zastanowić się, jaką przekąskę zjemy później!

Plamy lub Melasma

Łożysko wytwarza dużą ilość hormonów, które stymulują melanocyty powodując wzrost pigmentacji, zwłaszcza przy ekspozycji na słońce, czego w rzeczywistości nie polecamy, ale zanieczyszczenia i niektóre promienie podczerwone mogą również prowadzić do melasmy. Melasma to powszechna choroba skóry występująca w czasie ciąży.

Oczyszczanie produktami odpowiednimi na plamy nie wywołało na razie żadnych szczególnych alarmów, ponieważ są one bezpieczne zarówno podczas oczekiwania, jak i karmienia piersią.

Co uwzględnić w pielęgnacji skóry w ciąży?

Nawet w ciągu dziewięciu miesięcy oczekiwania możesz zadbać o swoje ciało i urodę, ale uważaj, aby unikać substancji toksycznych (poprzez inhalację lub kontakt ze skórą), zbyt wysokich temperatur i laserów lub innych potencjalnie szkodliwych promieni.

Jednak ciąża może i musi być przeżywana w spokoju przez cały okres, a kontynuowanie codziennych czynności przynosi większy spokój.

W czasie ciąży najlepiej zadbać o prostotę pielęgnacji skóry i stosować delikatne, nawilżające produkty. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać próbowania nowych, ostrych produktów, ponieważ skóra jest w tym czasie bardziej wrażliwa.

  1. Zwycięski plan to środek do mycia twarzy i delikatny żel pod prysznic w połączeniu z kremem nawilżającym z ochroną SPF.
  2. Złuszczanie należy przeprowadzać okresowo (przynajmniej dwa razy w tygodniu), ponieważ pomoże to skórze przystosować się do gwałtownych zmian wywołanych napływem hormonów.

Codzienne czyszczenie delikatnym detergentem rzeczywiście nie stwarza żadnych problemów, przy zwiększonej wrażliwości skóry idealnie nadaje się rano i wieczorem do mycia twarzy delikatnym, ale skutecznym preparatem dlatego lepiej wybrać te o neutralnym pH lub do cery wrażliwej (są różne rozwiązania również w świetnej cenie zarówno w aptekach, jak i w konkretnych sklepach do higieny osobistej).

Okresowe złuszczanie za pomocą peelingu mechanicznego i niechemicznego (1 lub 2 razy w tygodniu) pomoże zlikwidować przebarwienia, odnowić skórę i sprawić, że będzie promienna.

Od kosmetyczki

Jeśli chcesz, możesz odpocząć od zaufanej kosmetyczki, prosząc w szczególności o zabiegi na ciążę. Okłady nawilżające (świetnie usuwają przekrwienie skóry bez urazów) maseczki na twarz i ciało, oczyszczanie twarzy przeprowadzane są regularnie z dodatkową starannością i będąc w bezpiecznych rękach tych, którzy stosują zabiegi, które możesz w sumie odczuć bezpieczeństwo.

Oczyszczanie twarzy nie ma przeciwwskazań: jednak wybieraj zawsze uznane centra urody i preferuj słodkie zabiegi, z użyciem pary i odpowiednio dobranych produktów, by nie zaszkodzić płodowi (zwróć uwagę na niektóre olejki na bazie róży, rumianku i lawendy). , do stosowania dopiero od drugiego trymestru, podczas gdy te na bazie mięty pieprzowej, rozmarynu, szałwii i jaśminu należy unikać przez całe dziewięć miesięcy, ponieważ sprzyjają skurczom macicy). tutaj kliknij

Farby do włosów, depilacja i masaże:Zabiegi, którym najczęściej poddawane są kobiety, to z pewnością te wykonywane przez fryzjera. Oczywiście nie ma problemu ze strzyżeniem i stylizacją, natomiast kolory należy przełożyć na drugi trymestr ciąży (ale można je zastąpić barwnikami na bazie naturalnej), a następnie nie niosą ze sobą szczególnego ryzyka z dwoma ostrzeżeniami: minimalizuj kontakt z oparami i opary amoniaku proszą o wykonanie zabiegu w dobrze wentylowanym miejscu i ograniczają kontakt ze skórą głowy, nakładając farbę tylko na długość włosów.

Nawet depilacja nie wiąże się z ryzykiem: depilacja woskiem jest w porządku (lepiej na zimno niż na gorąco, aby zmniejszyć ryzyko pęknięć na poziomie naczynek), natomiast definitywna jest zabroniona, ponieważ wykorzystuje metody takie jak laser lub światło pulsacyjne, które są potencjalnie szkodliwe.

Praktykowane przez profesjonalistów bez użycia maszyn, są natomiast polecane: pomagają zrelaksować się, ujędrnić skórę oraz zmniejszyć napięcie i obrzęki. Skuteczny drenaż limfatyczny, który pomaga ograniczyć obrzęki i ciężkość nóg oraz zwalczać cellulit, nic dziwnego, że nasz odcedzony krem ​​doskonale sprawdza się również przez cały okres ciąży.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Komentarze

  1. Szukasz sposobu na odzyskanie ukochanej? Wiesz, że jest to jak najbardziej możliwe. Ja znam wiele sposobów na to, abyś wrócił do swojej ukochanej. Wiem jak odzyskać byłą dziewczynę i chętnie ci w tym pomogę.

Dodaj komentarz