Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zły nastrój u dam – uciążliwa depresja poporodowa

Depresja u kobiet może być spostrzeżona, jako szybciej oraz częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku w wielu przypadkach zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety nieczęsto zgłaszają się do lekarza, a to powoduje, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest jednak, że istnieją różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, które czynią kobiety o wiele bardziej skłonne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Lekarstwa obejmujące hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć wielokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwidocznia terapia dda radom. Przeważnie rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, szczególnie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być również zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Komentarze

  1. Chciałbyś odzyskać swoją ukochaną? Nie ma takiego problemu dla mnie, którego nie dałoby się rozwiązać. Wiem jak odzyskać byłą narzeczoną, pomogłem już wielu parom wrócić do siebie. Wy możecie być kolejni, którym należy pomóc.

Dodaj komentarz