Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej realizowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, którzy mają trudności w zakresie pracy poszczególnych zmysłów. Każdy z rodziców, który zapisuje swoje dziecko na terapia si Śląsk ma pewność, że jego maluch będzie doskonale zadbany i będą zajmować się nim wykwalifikowani eksperci.

Niemałym walorem placówki jest to, że każdy plan pomocowy jest ustalany na indywidualnych regułach. Za pośrednictwem stymulowanej zabawy wspierane są zmysły dziecka, co usprawnia jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem takiej terapii jest dostarczanie dziecku kontrolowanej ilości bodźców sensorycznych, co przekłada się na poprawę integracji bodźców jakie docierają do dziecka z zewnątrz, jak i z jego ciała. Na początku ma miejsce diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobrać najlepsze ćwiczenia dla konkretnego malucha.

Ćwiczenia odbywają się w auli do tego przystosowanej, w jakiej używany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Proponowana terapia si śląskie przeznaczona jest na przykład do maluchów: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących zakładać ubrań z metkami, nielubiących bawić się w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale rozbudzonych, mających problemy z wykonywaniem rysunków, mających kłopoty z napięciem mięśniowym, zlęknionych oraz nad wyraz wrażliwych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z opiekunami. Zajęcia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy i fizjoterapeuci, posiadają odpowiednie dyplomy, zatwierdzające ich kompetencje. Jest to polecany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz