Zaburzenia lękowe u młodych ludzi a wizytacja u psychologa

Własnością reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, nieraz zwane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak gigantyczne, że odczuwający go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc ma okazję psycholog dziecięcy gdańsk. Stąd także objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednakże pojawić się wielokrotnie w różnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy bądź też ucisk w skroniach, a także nieraz pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś marnego, umrze, lub ulegnie wypadkowi.

Polecane publikacje

Dodaj komentarz