Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zabawa i nauka – powiąż to!

Obiekty ofiarowane do użytku dziecięcego muszą przejść ciąg testów, żeby pozostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument potwierdzający cechy danego przedmiotu pod kątem jego zastosowania. Wolno je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup odpowiednich dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych kolorach, maja w szeregu przypadków namalowaną czytelną twarz i zróżnicowaną fakturę.

Gruntownie niedopuszczalne są jakiekolwiek detale dające się oderwać, bowiem dziecko mogłoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Nieodzowne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, wykazanie umiejętności, jakie dziecko ma obowiązek posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki mają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, w związku z tym ostrożnie można je sprezentować swojemu maleństwu – przetestuj tablice manipulacyjne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi wyłącznie o kształt oraz sposób używania w zabawie, lecz też wiek, w którym się nią bawimy.

Wskutek tego zabawki mają oznaczenie minimalnego wieku dziecka, jakiemu wolno się czymś bawić. Najmłodszych oznaczenie chroni przed zabawą przedmiotami, które mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe szczegóły lub odrywane części. Starsze dzieci są rozróżniane na podstawie szablonowych dla wieku umiejętności ruchowych oraz psychicznych. W następstwie tego jedne zabawki pobudzają o wiele bardziej takie umiejętności jak mowa oraz pismo, podczas gdy inne skupiają się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Stosowne oznaczenia wiekowe powinny znajdować się również na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak by dorosły kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne wskazanie, to są gry, jakie przyciągają znaczne ich grono. Wystarczy spojrzeć na sukces scrabble czy twistera, dziś obecnych na coraz to większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla znacznych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz