Wybór sportowego tłumika – na jakie sprawy należy zwrócić swoją uwagę

Właściciele osobowych samochodów niejednokrotnie się decydują na poprawienie ich osiągów czy wyglądu. Możliwości na to jest parę, zaczynając od drobniejszych elementów wizualnych czy też nowego malowania, przez wymienienie felg albo tłumików, aż po większe ingerencje w silnik czy układ zawieszenia. Szczególnie często modyfikowany jest układ wydechu, bo nie wiąże się z jakimiś dużymi wydatkami, a pozwoli jednocześnie na poprawianie osiągów samochodu, a jednocześnie i wydawanego przez niego dźwięku.

Rzecz jasna niezwykle istotne w przypadku takich modyfikacji jest to, żeby były one zgodne z obowiązującymi przepisami, gdyż w przeciwnym wypadku można będzie stracić dowód rejestracyjny. Jeśli ktoś się będzie decydował na tego typu zmianę to przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na jakość wykonania i parametry techniczne kupowanych części.

Ma to o tyle znaczenie, że tłumiki sportowe są oferowane przez wiele najróżniejszych firm, na przykład takich jak RM motors, ale w pewnych sytuacjach z poziomem wykonania nie jest najlepiej. Taki tłumik powinien być zrobiony z solidnych, dobry materiałów, oraz oczywiście dobrze dopasowany do konkretnego modelu auta. Duże znaczenie będzie też miało to, czy jego podstawowym przeznaczeniem będzie poprawa osiągów, to znaczy mocy albo przyspieszenia, czy bardziej jednak kwestia wyglądu. Wielu posiadaczy samochodów decyduje się też na downpipe audi, co dodatkowo jeszcze może poprawić osiągi, lecz tu istotne też będzie, żeby te części były dokładnie dobrane do danego auta.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz