Upadłość konsumencka – czy jest sposobem na wyjście z długów

Całkiem niedawno jeszcze żadnych problemów nie było z tym, żeby dostać wysoką pożyczkę praktycznie bez żadnych informacji o swoich finansach. Wiele osób tak postąpiło, wiele z różnego powodu również się zdecydowało na skorzystanie z usług różnego rodzaju instytucji finansowych. Lecz w życiu pojawiają się różne sytuacje, i w pewnych przypadkach mogło się okazać, że jakaś osoba przestała radzić sobie ze spłacaniem wszystkich zobowiązań.

Jeśli komuś przytrafiła się choroba lub stracił pracę to rzeczywiście mógł mieć takie problemy, które nawarstwiały się dodatkowo, jeśli zaczęli się pojawiać windykatorzy czy komornicy. Taka spirala zadłużenia spowodować może dużo problemów w życiu, na szczęście obecnie dostępny jest pewien sposób na to, aby przerwać to wszystko i zacząć całkiem od zera. W 2009 roku pojawiała się bowiem w naszym systemie prawnym upadłość konsumencka, przewidziana dla indywidualnych konsumentów, którzy nie mogą płacić swoich zobowiązań.

Jeżeli ktoś będzie chciał czegoś więcej się dowiedzieć w jej temacie, to może w wyszukiwarce podać hasło upadłość konsumencka kancelaria i zapoznać się z otrzymanymi wynikami. Osoby starające się o taką upadłość spełnić muszą kilka istotnych warunków. Po pierwsze nie można prowadzić firmy, a poza tym opóźnienia w spłacaniu wynosić muszą minimum trzy miesiące. Taki konsument musi złożyć do sądu odpowiedni wniosek, wraz z dokładną informacją o obecnej sytuacji. Sąd przeanalizuje szczegółowo dokumenty, i na ich podstawie podejmie decyzję.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz