Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk oraz łatwe zęby – w jaki sposób posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, estetycznych zębów to nieodłączny szczegół obowiązującego kanonu interesująca. Istotne jednak, by zęby były proste. Niestety, niedużo osób ma znakomity zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, czy też bardziej poprawnie usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia poniekąd trudno odnotować.

Dlatego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Czasem jednak pojawia się znaczny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują znaczny dokuczliwość u młodego pacjenta. Również pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im poprzednio nastąpi interferencja ortodonty, tym prawidłowiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nadmiernie masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są niesłychanie drobne oraz pojawiają się wolne przestrzenie. Podstawową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym wspomaga specjalista – protetyk Warszawa Wola. Przy nadzwyczaj ciężkich wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze specjalnych zamków oraz drutu o właściwej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a po pewnym czasie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera określoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w własnym życiu ma tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie akompaniują nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, oraz potrzebne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. Niekiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dociera do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. Wtenczas też konieczna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz