Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Problemy na trasie? Pomoc drogowa – propozycja wymiany opony lub żarówek

Do najbardziej prostych renowacji wozu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy potrzebować: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Kiedy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtenczas trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od auta. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu ręcznym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to nadzwyczaj ważne oraz musimy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to należy je zdjąć, albowiem zasłaniają śruby. By zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeśli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, oczywiście w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło robimy to delikatnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

Po pewnym czasie usuwamy lewarek. I co ważne należałoby na koniec uczynić powtórnie umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, jaka ma prawo doprowadzić do morderczego wypadku – właśnie dlatego już dzisiaj wypróbuj https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Zamiana żarówki w aucie to w żadnym razie nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele wozów do roku 1998 miały dość miejsca by swobodnie operować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach aut wymiana żarówki jest o wiele bardziej skomplikowana i by wymienić żarówkę należy zdemontować kompletną lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami poprzez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wówczas dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz