Po co felgi w samochodzie i w jaki sposób je wybrać?

Każdy kierowca znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, iż musi dbać o swoje auto tak, by służyło ono przez długie lata. Właśnie dlatego także należy robić przegląd auta oraz dbać o jego pojedyncze części, dotyczy to również felg samochodowych. Ważne, aby felgi były porządnej jakości, bowiem są pewnego typu podstawą samochodu – felgi jr wheels. Na felgi, które są szczegółem podwozia auta, zakłada się oponę, od czasu do czasu także dętkę. Istotna jest też funkcja, która pełnią w aucie felgi, bo mają za zadanie sprawnie wentylować poszczególne elementy układu hamulcowego, m.in. bęben i przewody hamulcowe.

Jest to więc wybitnie odpowiedzialna funkcja, bowiem wszyscy, którzy używają samochodu jako kierowcy czy jako pasażerowie, całkowicie zdają sobie sprawę z tego o tym jak istotne są porządnie działające hamulce. Każdy kierowca powinien dbać nie tylko zewnętrzny wygląd swojego samochodu, a wiadomo, że felgi są w szeregu przypadków ozdobą, jednakowoż także o bezpieczeństwo jazdy. Częste wizytacje w zakładach samochodowych u mechanika z pewnością nikomu nie zaszkodzą, a dadzą pewność bezpiecznej oraz sprawnej jazdy.

W kolorze felg panują trzy stereotypowe barwy, innymi słowy biały, czarny oraz chromowany, jedynie od gustu kierowcy zależy ten wybór. Ważnym parametrem jest także tzw. ET i tutaj należy felg ujemnych, które sprawiają, iż samochód terenowy jest bardziej stabilny. Pionierskie auta posiadają z reguły parametry seryjne i najodpowiedniej, kiedy tak właściwie przy wyborze felg, kierowca postępuje zgodnie z nimi.

Recommended Articles

Dodaj komentarz