Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W minionych latach coraz to trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu czy mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego wobec tego tak de facto zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto dochodowym, są w stanie mieć tu znaczenie? Często okazuje się, że nadzwyczaj istotnym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt dla firm. W ogóle prościej jest uzyskać wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, więc zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bo ma prawo okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w rozmaitym wieku oraz że dzieli ich dosyć znaczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują różną politykę przyznawania kredytu, najczęściej jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeżeli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a po pewnym czasie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz