Nawadnianie dużych ogrodów

Jednym z w najwyższym stopniu kultowych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub węża ogrodowego. Węże ogrodowe z reguły zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, użytkowane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są wygodne ze względu na to, iż umieją nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć należyte miejsca, w jakich chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy szansę wyboru dwóch typów zraszaczy: stałe i wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, jakie chcą je umieścić w trawniku lub usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć mogłoby się wydawać, iż utrzymanie trawnika w właściwej kondycji jest łatwe – takowe nie jest. Wymaga gigantycznej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz