Konstruowanie hali, lub wynajem?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców musi być wybitnie poprawnie wypróbowane. Generalne wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego terenu z planami papierowymi. Każda budowa, w tym także i budowa hal wiąże się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe rozpoczynają własną podróż budowy oczywiście od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, że konstrukcje stalowe powstają przeważnie z elementów prefabrykowanych, ciężkich oraz montowanych na wysokościach, wykonawca musi ogrodzić teren i założyć na ogrodzeniu należyte tablice informacyjne. Będzie to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, by nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Budując hale stalowe daje gigantyczny nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Kolejnym cyklem zaraz po zabezpieczeniu budowy oraz zaopatrzeniu jej w dobre środki socjalne dla pracobiorców rozpoczyna się budowa. Hale stalowe mogą być obiektami chwilowymi, albo cały czas posadowionymi – można również zdecydować się na wynajem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, że można je z w pewnych momentach zwinąć jak domek z kart jednakże na budowę hali stalowej wymagane jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym elementem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu oraz zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Istotne jest żeby nie przebrać wykopu, albowiem narusza się wtedy stałą a jednocześnie rodzimą konstrukcję gruntu, co może doprowadzić do szybszego osiadania budynku. Właśnie dlatego każdy wykonawca stara się nie kopać za niemało ani za głęboko. Następnym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Polega to na zrobienie szalunku, innymi słowy deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, innymi słowy głównych ram hali, które przenoszą najwięcej obciążeń z obiektu na grunt. Zbrojenie przy takim rodzaju fundamentu jest w formie specjalnej siatki powiązanej z prętów o stosownej średnicy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz