Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kierowanie samochodami przez niepełnosprawne osoby – jakie są tu możliwości

Niepełnosprawne osoby cały czas się spotykają z wieloma różnymi ograniczeniami. Ograniczenia takie między innymi dotyczą życia codziennego, i utrudnień z tym związanych. Jednym z poważniejszych ograniczeń jest temat komunikacji i przemieszczania się. Ciągłe angażowanie kogoś do pomocy to spory kłopot, a jak pokazuje praktyka na rynku jest sporo rozmaitych rozwiązań, jakie w tym mogą pomóc. Jedno z bardziej popularnych to sprzęt do wsparcia kierowania samochodami, przy pomocy którego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z bardziej znanych wytwórców tego typu sprzętu jest niemiecka firma Veigel, jakie produkty są z powodzeniem używane w wielu krajach. W przypadku osób, jakie z różnego powodu nie mogą operować nogami, świetnym pomysłem będzie ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH, może być zamontowany w większości marek.

Umożliwia on wygodne sterowanie gazem i hamulcem jedynie za pomocą ręki, przy wykorzystaniu specjalnego pokrętła albo dźwigni. Wytwórca tu daje kilka różnych opcji, dzięki czemu będzie można dopasować odpowiedni mechanizm dla każdego z kierowców. Podczas projektowania naprawdę dużo uwagi skupiono na kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Dzięki bardzo wysokiej precyzji i niezawodności kierujące autem osoby dadzą sobie radę nawet w przypadku pojawienia się różnych nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Poza tym sam mechanizm jest wykonany w taki sposób, że nie ma żadnych ostrzejszych elementów, jakie mogłyby spowodować jakie obrażenia przy jakimś wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz