Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem odkryć właściwe pole kempingowe?

Przyczepa kempingowa potrzebuje holowania, właśnie dlatego niebezużyteczne są konkretne informacje w tym zakresie. Holować wolno różnorodne przyczepy, jednak wypada wiedzieć, iż ciągnąć wolno tylko i jedynie taką przyczepę, jakiej masa całkowita jest niższa od masy samochodu.

Jeżeli gra toczy się o kempingowe, znacznie więcej na kampery nowe. Na dodatek przepisy dopuszczają ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeżeli z kolei dysponujemy autem terenowym i będziemy chcieli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie konieczne postaranie się o ponadprogramowe uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, warto również sięgnąć do przepisów technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a też w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Też w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie odnaleźć parę przepisów, związanych z przyczepami. Pomiędzy każdą przyczepą, a holującym ją samochodem musi znajdować się połączenie w postaci linki lub też łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz