Jakie są podstawowe etapy projektowania strony internetowej

Nawet najprostsza strona internetowa wymaga należytego zaprojektowania, wykonania a potem uruchomienia w sieci. Z tego też powodu jeżeli ktoś będzie planował zrobić taką dla firmy, to musi być świadomy, z czego będzie się cały proces składał. Po pierwsze należy poszukać kogoś, kto zajmie się wszystkimi pracami. Można to zrobić przy użyciu wyszukiwarki, po podaniu w niej słów sklep internetowy otrzyma się listę wyników do przeglądnięcia. Wykonywanie strony rozpocząć trzeba od dokładnego określenia swoich oczekiwań i potrzeb.

W oparciu o tę wiedzę będzie do przygotowania wstępny zarys budowanego serwisu razem ze wszystkimi funkcjonalnościami. Na takim etapie ustala się też zakres prac do wykonania oraz koszty, jakie wiązać się z tym będą. Jeżeli podejmie się decyzję o dalszych pracach, to należy poczynione ustalenia spisać dokładnie, umowa określająca zakres prac, termin oraz cenę to ważna rzecz jakiej nie należy pomijać. Po podpisaniu umowy wykonawca powinien przystąpić do realizacji prac.

Z jednej strony będzie przygotowywana oprawa graficzna, a z drugiej programiści zaczną opracowywać wszystkie funkcjonalności oraz wstępnie wszystko konfigurować. Ten etap trwa dopóki wszystko nie będzie zaakceptowane przez klienta, ale też dokładnie sprawdzone i przetestowane. Dopiero wtedy można planować uruchomienie strony i jej udostępnienie użytkownikom. W niejednym przypadku na tym współpraca się nie kończy, bo strona jest rozbudowywana o następne funkcjonalności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz