Jakie rodzaje prac można wykonać za pomocą przewiertów sterowanych

Pod powierzchnią ziemi kryje się niesamowicie duża ilość najróżniejszych przewodów, kabli i rur. Niejednokrotnie znajdują się one pod obecną infrastrukturą, na przykład taką jak budynki, place czy drogi. Ale pojawiają się sytuacje, gdy trzeba położyć coś nowego, i dotychczas przeważnie było to robione poprzez zrobienie kanału o odpowiedniej głębokości. Lecz nie zawsze rozwiązanie takie będzie możliwe, kiedy przykładowo przeciągnąć trzeba rurę pod autostradą czy rzeką. W takim przypadku z pomocą przychodzą przewierty horyzontalne, pozwalające na wykonanie takich robót bez żadnej ingerencji w znajdującą się na powierzchni infrastrukturę.

Zalety tej technologii są niezaprzeczalne, i z tego też powodu cieszy się ona obecnie coraz większą popularnością. Głównie dlatego, że takie przewierty pod drogami wykonać można w praktycznie każdych warunkach, trzeba jedynie odpowiednio dobrać parametry i głębokość. Przewierty horyzontalne sprawdzają się bardzo dobrze przede wszystkim na zabudowanym terenie, gdzie albo trzeba by było uszkodzić znajdujące się tam obiekty, albo też prowadzić kable jakąś okrężną drogą.

Sytuacja wygląda podobnie, kiedy do pokonania będą jakieś trakty komunikacyjne, takie jak drogi czy tory kolejowe. Przeciski kretem w wielu przypadkach będą również lepszym rozwiązaniem, niż instalacja poprowadzona górą, przykładowo nad rzekami czy kanałami. Przewierty realizować również można, jeżeli na planowanej drodze instalacji będzie się znajdować jakaś góra lub wzniesienie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz