Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy i minusy mają winylowe panele

Pomysłów na ciekawe wykończenie podłóg jest wiele. Bez przerwy ogromnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne panele z drewna czy też deski podłogowe. Lecz klienci zaczynają coraz częściej też wybierać panele wykonane z winylu, jakie od jakiegoś czasu zaczęły być coraz bardziej dostępne. A plusów takiego rozwiązania jest naprawdę wiele, choć pewne wady być może też się znajdzie. Przede wszystkim winyl jest bardzo odpornym i wytrzymałym materiałem.

Panele są złożone z kilku warstw o różnych właściwościach, a dodatkowo na górze pokrywa się je przezroczystą warstwą poliuretanu. Wszystko to powoduje, że wytrzymałość mechaniczna takiego panelu jest naprawdę wysoka, w szczególności na zadrapania i zarysowania, nawet w odmianach przeznaczonych do użytku domowego. A panele winylowe z powodzeniem także można montować w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest na bardzo wysokim poziomie. Należy jedynie kupić produkty o odpowiedniej specyfikacji, które przeznaczone są właśnie do takich zastosowań.

Z pewnością dużą zaletą tego typu paneli jest również całkowita odporność na działanie wody. Winyl jest tworzywem sztucznym, nie ma więc obaw że ulegnie on rozwarstwieniu czy napęcznieniu. Dlatego bez problemów panele winylowe można stosować w pomieszczeniach, w jakich coś się może zachlapać, przykładowo kuchnie czy łazienki. Bardzo łatwe jest też czyszczenie takich paneli. W wielu przypadkach trzeba je tylko dobrze odkurzyć, a jeżeli pojawi się potrzeba umycia, to zrobić to można za pomocą delikatnych preparatów.

Panele winylowe są łatwe do ułożenia, jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o pracach manualnych to może to zrobić samemu. Ale będzie się z tym wiązać jedna wada, to znaczy potrzeba naprawdę dokładnego wyrównania posadzki. Musi być ona idealnie prosta, gdyż każda nierówność może mogą spowodować wyłamanie delikatnych zamków. Dlatego podczas kładzenia niezwykle ważną rzeczą jest też zastosowanie dedykowanych podkładów, przeznaczonych właśnie pod ten rodzaj paneli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz