Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak oznajmić dziecku o rozwodzie? Psycholog wspomoże

Wychowywanie nastolatka to dla znacznej większości rodziców nadzwyczaj istotne wyzwanie. Czy tak może się mówić? Jakim sposobem najbardziej, jednak to jakim będzie nasze dziecko nastolatkiem zależeć będzie zwłaszcza od nas. To my je wychowujemy a w związku z tym oraz my tworzymy w nim pewne wzorce zachowań. Wielu rodziców bezustannie powtarza swoim dzieciom że są bystre, odpowiednie oraz warte zaufania. Takie dziecko będzie dorastało w przekonaniu że takim jest, oraz nasze słowa będzie uważało za nadzwyczaj ważne.

Czasami mówi się o tym, iż jest bajecznie, iż nasze dziecko weszła w okres dorastania. Staliśmy się rodzicem nastolatka. Czy to jest szczęście? Otóż nie zawsze. Duża grupa rodziców nie jest w stanie poradzić sobie z wychowywaniem nastolatka. Co w takiej sytuacji robić. Mamy dwie możliwości przemilczeć ten okres, albo skorzystać z rady psychologa. Zdecydowanie poprawniejszym rozwiązaniem jest druga możliwość. Udając się do psychologa, musimy niemniej jednak wiedzieć jakie nasze dziecko jest w stosunku do nas. Takie postępowanie w duży sposób uprości współpracę. Rady psychologa terapia uzależnień radom zwłaszcza będą opierały się na tym, czego zadaniem rodziców jest nie robić, i jak postępować. Nieraz rodzice mają błędne myślenie. Chodzi tutaj chociażby o naruszanie intymności dziecka. Nie należy tego robić.

Owszem jeżeli mamy uzasadniony powód, to wtedy najprzyzwoiciej jest zrobić to tak by nastolatek nigdy się nie zorientował. Następne rady dotyczą szanowania nastolatka. Jeśli my będziemy go szanować to ono będzie stworzony przez nas szanowało. Do tego powinniśmy pogodzić się z faktem, iż nasze dziecko ma swoje życie towarzyskie, i to bardziej go interesuje niż to co w domu. Krzyk jest również złym postępowaniem. Im znacznie więcej będziemy krzyczeć tym stworzony przez nas nastolatek będzie reagował coraz o wiele bardziej gwałtowniej. Jeśli dziecko ignoruje to warto jest odpłacić tym samym. Lecz musimy pamiętać by nie uciekać się do przemocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Komentarze

  1. +Reklama+
    Psycholog to profesjonalista, który pomaga ludziom odnaleźć równowagę emocjonalną i lepiej funkcjonować w codziennym życiu. Zobacz jak działa Integracja sensoryczna Ostrów Wielkopolski.

Dodaj komentarz