Jak można zrealizować marzenie zostania malarzem artystą?

Tkanina to materiał z rozkoszą użytkowany do dekorowania. Można to robić na dużo sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Wolno wykorzystać do tego celu przeciętne farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej niemniej jednak w takim układzie pomocny będzie także ulubiony preparat, jaki należy wymieszać z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu kupić wolno w specjalistycznych sklepach. Są w nich też dostępne farby przeznaczone jedynie do malowania na tkaninach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania wolno używać gotowych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Należałoby też sięgnąć po wyjątkowe pisaki służące do narysowania konturów oraz dodatki, jak podobrazia malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi niezwykle odpowiednio wyschnąć. Wymaga też utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę albo przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), czy też od zewnętrznej. Do utrwalania służy też piekarnik – musi być nagrzany do należytej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na kilka minut.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz