Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze wybrać tablicę edukacyjną dla swojego dziecka

Zabawki manualne doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko zapewniają one mnóstwo zabawy przez wiele godzin, ale jednocześnie świetnie stymulują wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych a także polepszają ogólną koordynację. Dlatego też warto już od pierwszych lat zadbać o takie zabawki, a jedną z ciekawszych propozycji są najróżniejsze tablice manipulacyjne.

Takie tablice są bardzo proste w budowie, ponieważ robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi rozmaitymi elementami. To, co tablica manualna będzie mieć w sobie, zależy głównie od producenta, choć w niektórych przypadkach zrobić ją można według własnego pomysłu. Wykorzystuje się przy nich powszechnie różnego rodzaju kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przesuwać, zamykać czy przekręcać. Świetnie sprawdzają się też elementy z przyciskami, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulacji słuchu można wykorzystać trąbki, dzwonki czy nawet cymbałki, chociaż przy nich rodzice będą się musieli uzbroić w spokój i cierpliwość. W sprzedaży dostępnych jest dużo różnych tablic, różniących się wielkością, liczbą przymocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, dlatego też tablica edukacyjna dla dzieci nie może zawierać ostrych elementów i krawędzi, jakie mogłyby w jakiś sposób zranić. Poza tym wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie oderwało się podczas intensywnej zabawy.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów dało się na niej wszystko przesuwać czy dotykać. Nie należy jednak przesadzić z ilością przymocowanych elementów. Zalecane jest, aby tablice edukacyjne nie miały ich więcej niż dwadzieścia, ponieważ wtedy dzieci najbardziej efektywnie je wykorzystują. Dobrze by było, żeby trochę się różniły poziomem trudności, gdyż wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, jakie na pewno on zechce sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz