Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o starszych rodziców i dziadków

W każdej rodzinie jest taki czas, kiedy rodzice i dziadkowie nie mogą już o siebie zadbać i potrzebują pomocy najmłodszych, dzieci i wnuków, które z miłością wychowywali w swoim czasie. Są to trudne decyzje, ponieważ opieka domowa lub przeprowadzka do domu opieki wywołuje różne reakcje, a każda z opcji ma swoje wady i zalety, które przedstawimy poniżej, chcąc udzielić przydatnych informacji i szczegółów dla każdej rodziny. taka sytuacja.

Spokojnie i uważnie obserwuj sposób życia osób starszych, rozmawiaj z nimi, konsultuj się z lekarzami i specjalistami społecznymi, staraj się rozważyć wszystkie aspekty tych złożonych sytuacji życiowych. Faktem jest, że z wiekiem osoby starsze potrzebują coraz więcej opieki w swoim codziennym życiu. Opieka ta może mieć charakter stały, jeśli korzysta się z usług domu opieki, lub czasową, w przypadku opieki domowej nad osobami starszymi, z pomocą wyspecjalizowanego lub niewyspecjalizowanego personelu.

Dom opieki pielęgniarskiej

Jeśli podejmiesz decyzję o opiece nad osobami starszymi w domu, oto główne korzyści:

  1. Świadczenia domowe dla osób starszych
  2. Wykwalifikowany personel medyczny

Jeśli spróbujesz opcji opieki nad osobami starszymi w domach opieki, mają one do dyspozycji wykwalifikowany personel medyczny, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to bardzo ważne, bo niestety starość wiąże się z szeregiem skomplikowanych schorzeń przewlekłych, a obecność zespołu lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarek jest istotnym atutem, gdy rodzina decyduje o tym, jak opiekować się rodzicami i dziadkami.

Bezpieczeństwo osób starszych

Te obiekty noclegowe dla osób starszych są stale strzeżone, przy pomocy wyspecjalizowanych firm, dzięki czemu rodzice i dziadkowie, którzy się tu opiekują zawsze są bezpieczni, nie mogą zostać okradzieni przez złodziei, opuszczą placówkę w przypadku zaburzeń neurologicznych wpływających na ich zdolności umysłowe lub doznać wypadków domowych, jak to się niestety dzieje, gdy są sami i bez opieki.

Odpowiedzialność prawna. Ważne jest, aby wiedzieć, że opieka nad osobami starszymi jest regulowana przez prawo, więc osoba zajmująca się tym obszarem musi posiadać zgodę prawną i zaświadczenie właściwych instytucji publicznych.

W przypadku domu pomocy społecznej te wymogi prawne są w pełni spełnione od momentu uzyskania akredytacji i zezwolenia na prowadzenie, a organy opieki zdrowotnej i społecznej dokonują regularnych kontroli przestrzegania wszelkich zasad higieny, bezpieczeństwa i opieki.

Poziom wyposażenia

Placówki opieki nad osobami starszymi mogą zapewnić odpowiednią mobilność osobom starszym poruszającym się na wózku inwalidzkim. W ich domach czy mieszkaniach o wiele trudniej, a czasem wręcz niemożliwie byłoby zainstalować podjazdy, windy, materace przeciw bliznowaceniu, fotele ortopedyczne, łóżka przystosowane oraz pełną gamę sprzętu i akcesoriów do opieki nad osobami starszymi.

Poziom opieki. Jest to najdelikatniejszy aspekt, ponieważ w przypadku opieki nad osobami starszymi w domu, osoba lub osoby w nią zaangażowane potrafią jedynie nadzorować, karmić, pomagać w toalecie i podawać leki.

Potrzebny jest jednak wyższy poziom opieki, który obejmuje sprzątanie, ocenę stanu zdrowia, codzienne sprzątanie pokoju i części wspólnych. Wszystko to zapewnia dom opieki, dzięki czemu poziom opieki jest u nich lepszy. W okresach rekonwalescencji medycznej wskazane jest zwrócenie się do domu opieki nad osobami starszymi, właśnie ze względu na poziom opieki zapewnianej przez lekarzy i inny personel medyczny.

Możliwość socjalizacji

Jakość życia w domu jest lepsza, ponieważ osoby starsze mają możliwość spotkań towarzyskich, nie są w stanie siedzieć samotnie przez kilka dni lub czekać godzinami na ciepły posiłek i czyste ubranie. Chęć porozumiewania się i radość z rozmowy z przyjacielem lub znajomym są ważne w każdym wieku, a dla seniorów są niezbędne w utrzymaniu pozytywnego nastroju i łagodzeniu objawów zaburzeń neuropsychiatrycznych.

Wady domu starców

Wyższe koszty. Główną wadą wyboru systemu opieki domowej dla osób starszych jest to, że wiąże się on z wyższymi kosztami niż opcja opieki domowej, zwłaszcza gdy nie decydujesz się na stałą opiekę domową. Ta wada jest częściowo słuszna, ponieważ często zdarza się, że zatrudniając osobę do opieki nad osobami starszymi w domu, rodzina kończy wydać więcej niż dom, w którym miesięczne opłaty są stałe i od początku obejmują absolutnie wszystkie niezbędne usługi. . Zobacz https://www.minedu.sk/op-vzdelavanie-esf/

Percepcja społeczna. W tradycji rumuńskiej rodzicami opiekują się w domu dzieci, a przeniesienie seniorów do domu często wiąże się z ideą porzucenia, co wywiera ogromną presję na umysły dzieci i wnuków, które często są zajęte pracą i w domu i nie wiedzą już, jak dzielić swój czas między obowiązki zawodowe, wychowywanie dzieci i opiekę nad osobami starszymi, zwłaszcza że nie mają ani odpowiedniego przeszkolenia, ani niezbędnej wiedzy.

Ta społeczna percepcja wynika z braku domów opieki w okresie powojennym. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach powstało wiele ośrodków opieki i wsparcia dla osób starszych, a coraz więcej rodzin docenia tę możliwość opieki nad rodzicami i dziadkami, zwłaszcza że zwykle wybierają domy blisko swojego domu, aby odwiedzić seniorów. jak to możliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Komentarze

  1. Jeżeli masz problemy z nietrzymaniem moczu, jest to bardzo uciążliwe i niehigieniczne, ale spokojnie. Na rynku są dostępne podkłady higieniczne, które pomogą ci zwalczyć ten nieprzyjemny problem.

Dodaj komentarz