Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Folia z PCV – jakie ma zastosowanie praktyczne w przemyśle

Folia PCV to materiał, jaki ma niezwykle wszechstronne przeznaczenie. W dużej mierze wynika to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia bardzo dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, przez co wykorzystywana jest w branży spawalniczej. Stosowane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie taką folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak też przed czasem się pojawiającymi odpryskami. W przypadku przegród wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół mm.

Znacznie grubszej, ale też dzięki temu wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w rozmaitych magazynach i sklepach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych u góry otworu. Paski są elastyczne, przez co da się je w łatwy sposób rozsuwać, a po prostu wisząc stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą tego pomysłu jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianami temperatury, dużo lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymywać odpowiednią temperaturę w środku i ograniczyć jej uciekanie. Zastosowań takich folii jest całkiem sporo, są one odporne na wilgoć i różne substancje chemiczne, więc często są wykorzystywane jako izolacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz