Dlaczego korek sprawdza się bardzo dobrze przy urządzaniu wnętrz

Jeśli ktoś miał kiedykolwiek w rękach korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on elastyczny i lekki. Tradycyjne korki są wykonywane z kory specjalnych gatunków dębów, które rosną przede wszystkim w Portugalii i Hiszpanii. Jak się jednak okazuje, możliwości na wykorzystanie bardzo ciekawych właściwości korka jest dużo więcej. Powszechnie korzystać z niego między innymi zaczęła branża wykończenia wnętrz.

Świetne parametry techniczne mają chociażby podkłady zrobione z tego materiału. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co gwarancją wiele lat użytkowania bez problemów. Jednocześnie zapewniają wysoką izolację termiczną i wytrzymałość, co znacząco wpływa na komfort mieszkania. Jeżeli ktoś chce, to może do paneli również zastosować od razu listwy korkowe, także one bowiem wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko. Jak się okazuje, coraz częściej korek pojawia się też jako panele naklejane na ściany.

Ogromna różnorodność jeżeli będzie chodziło o wzory i barwy powoduje, że można w ten sposób tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Jakie zapewniają jednocześnie przyjemny mikroklimat w środku, ponieważ z jednej strony korek dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni. Dlatego też jeśli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien jak najbardziej rozważyć produkty z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła listwy korkowe.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz