Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy przyjmowanie suplementów diety i peptyd jest bezpieczne?

Czym są odżywki? Są to ponadprogramowe substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w słusznej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem rozmaitych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w związku z tym uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są też ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Jak najbardziej, nie ma mowy o tych dopingujących, ale wyłącznie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w słusznych proporcjach. Wolno je nabyć w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeśli niemniej jednak nasze posiłki składają się z artykułów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, których wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w następstwie tego nieodzowne do zażywania w wielu sytuacjach, jednakowoż decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz