Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu buldogi francuskie zaczęły się cieszyć takim zainteresowaniem

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są świetnymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów z dziećmi. Ich naprawdę łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem sprawiają, że momentalnie zdobywają sympatię i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie należą do dużych psów.

Przeważnie ich waga nie przekracza 15 kilo, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małych mieszkaniach, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Pewna ilość ruchu jest potrzebna przy nich, lecz nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

W czasie tych spacerów należy jedynie uważać na nadmierne upały, bowiem buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Natomiast jeśli chodzi o samą opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich regularnie czesać, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o uszy i oczy, co zapobiegnie powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa psów może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich kondycję i zdrowie. Z pewnością takiego psa należy kupować wyłącznie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się wpisując chociażby w wyszukiwarce słowa buldog francuski szczeniak. Wtedy będzie się miało pewność, że będzie on miał odpowiedni charakter jaki ma ta rasa, co przy jakiś krzyżówkach będzie niestety bardzo nieprzewidywalne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane publikacje

Dodaj komentarz