Charakterystyka opon letnich i zimowych – jakie są różnice?
Należałoby przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na jakich jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. Przede wszystkim różnica dotyczy tutaj mieszanki wykorzystywanej do wytwórczości tychże opon. W wypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, przez co jest ono na tyle niskie, że bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie zezwala przyzwoiciej monitorować pojazd właśnie w czasie lata, droga hamowania często okazuje się o wiele krótsza, za co odpowiada pokaźniejsza przestrzeń styku bieżnika z drogą.
Poza tym bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany w stosunku do tego jak obraca się koło, a to zmniejsza hałas podczas jazdy. W wypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej odpornymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma w owym czasie większe bloki w tak nazywanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych upraszcza kierowanie, przyspieszenie a też hamowanie na śliskim podłożu.
To naturalnie dzięki dobrze ukształtowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeżeli chcesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/srodmiescie-mobilny-serwis-opon-24h/. Niekiedy także korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeżeli powiadamy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon wykorzystywanych do samochodów oraz zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a w takim razie te, jakie nazywamy zimowymi i letnimi, zmienianymi na daną porę roku